Dom - szkoła - skauting

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,00 zł 25.00

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939. 

Reprint z 1919 r. "Dom - szkoła - skauting".

ilość szt.
Ocena: 0
Producent: Impuls
Kod produktu: 8D45-9792C

Opis

Wychowanie ma być sztuką prowadzenia człowieka w pierwszych jego latach życia. Wychowawca zatem ma w okresie najpodatniejszym na wpływy zewnętrzne podać wychowankowi pewne zasady, wpoić je i tak utrwalić, aby one pozostały na całe życie przewodnią drogą wychowanka; wyrażając się inaczej — wychowanie ma tak urobić duszę młodzieńca, aby ona w każdem zagadnieniu życiowem znalazła możność rozwiązania i ustosunkowania się do niego w pewnej zawsze jednakowej t. zn. ściśle odznaczającej się, charakterystycznej formie. Wychowawca chcąc spełnić to zadanie, musiałby towarzyszyć krok w krok młodzieńcowi i bądź to odsłaniać mu stopniowo tajemnice życiowe, bądź też doradzać mu zajęcie odpowiedniej pozycyi przy wynurzającej się okoliczności t. zn. albo wprost sztucznie wywołać zjawisko życiowe i kontrolować sposób ustosunkowania się wychowanka do niego, albo czekać na samo zjawienie się tego i pomódz zająć stanowisko godne i odpowiadające ogólnym, przyjętym formom zwyczajowym.


Takim wychowawcą jednak człowiek być nie może. Nie może dlatego, że 1o nie zna wszystkich zagadnień życiowych, 2o wpływ wychowawczy kończy się z pewną chwilą i jest to obustronnem życzeniem tak wychowawcy jak i wychowanka, aby możliwie najprędzej stanąć samodzielnie. Rolę wychowawcy obejmuje w całości zatem potężny czynnik, którego wpływ się nie kończy nigdy i który mieści w sobie i zna wszystkie zagadnienia — a tym jest życie.

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium