Gawędy Wilka Ojca

Dostępność: duża ilość
Cena: 20,00 zł 20.00
  • Autor: hm. Janusz Sikorski (Wilk Ojciec)
  • Liczba stron - 46
  • Dwudziesty czwarty tom z serii "Biblioteczka Kręgu Płaskiego Węzła".
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 11198

Opis

Treścią gawęd są wybrane elementy światopoglądu harcerza. Tylko wybrane, bo cały światopogląd to wielkie zagadnienie, nad którym każdy z nas powinien pracować do końca życia. Jestem jednak przekonany, że te elementy rozumienia świata, które tu opisałem, są tymi kluczowymi. Tymi, które decydują o czymś, co nazywamy postawą harcerską.

Warto chyba jeszcze odpowiedzieć, dlaczego wybrałem formę gawęd, a nie jakiejś rozprawy, referatu czy wykładu. No cóż, jestem harcerzem, a więc wolę coś bardziej praktycznego. Coś, co zrobimy razem, bo gawęda "dzieje się" razem, wśród słuchających. W gawędzie nie wszystko jest dopowiedziane i dookreślone. Znaczną jej część musisz dopowiedzieć sobie Ty sam Czytelniku. 
To, ma wielką wartość, bo jeśli pod wpływem moich słów coś "zacznie się dziać" w Twojej głowie, to efekt tego będzie Twój i tylko Twój. Nie będzie to "jedyna słuszna" prawda. Tą się stanie, jeśli gawęda poruszy w Twojej głowie pogłębione myśli, a jeśli jeszcze trafi i do serca? Jeśli rozdmucha żarzący się tam węgielek harcerstwa? A jeśli z żaru rozdmucha prawdziwy ogień? Tego właśnie może dokonać dobra gawęda.../.../
Hm Janusz Sikorski - Wilk Ojciec "

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium