Pionierka obozowa okiem inżyniera

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 24,00 zł 24.00

PIONIERKA OBOZOWA OKIEM INŻYNIERA autorstwa druha inż. Macieja Mamysa jest pierwszym tomem z serii ABC obozu harcerskiego.

Poradnik ten w prosty i klarowny sposób przybliża podstawy sztuki zwanej pionierką, która uczy poprawnego posługiwania się różnymi narzędziami, właściwych technik obróbki drewna oraz przybliża sposoby budowania harcerskich obozów w lesie.

 
„Pionierka obozowa okiem inżyniera”
tematyka: poradnik
cykl: ABC obozu harcerskiego - TOM 1
 
autor Maciej Mamys
 
stron: 56
oprawa miękka, klejona

Wydawnictwo ZHR, Warszawa 2023, Wydanie I
ISBN 978-83-87899-33-2

 

ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: Pooi-p

Opis

Ze wstępu autora: „Budowanie infrastruktury obozowej to z pewnością jedna z najbardziej wymagających części harcerskiego obozu letniego. Często to właśnie wtedy zdarzają się najcięższe wypadki, kończące się w szpitalu lub też sytuacje, w których niewiele brakuje, aby do takich wypadków doszło. Ile razy zdarzyło się, że komuś pod nogą osunęła się słabo zamontowana belka i prawie spadł z górnego piętra „kurnika”, albo złamała się jedna z belek pryczy i siedzący na niej harcerze spadli na ziemię, albo też podczas tzw. „depionierki” w niekontrolowany sposób zawalił się dach stołówki, niemal przygniatając stojących tuż obok obozowiczów.
Na podstawie mojego dziesięcioletniego doświadczenia harcerskiego zaryzykuję tezę, że jedną z głównych przyczyn tym podobnych groźnych sytuacji związanych z drewnianymi konstrukcjami na obozie, jest brak dostatecznej wiedzy na etapie projektowania i pewnej dozy wyobraźni przy samej budowie.
(…)
Na przestrzeni lat powstało wiele opracowań na temat harcerskiej pionierki. Są to często dobre źródła do czerpania nowych inspiracji pionierkowych oraz mało znanych w ZHR patentów ze środowisk skautowych w Polsce i za granicą. Równie często jednak źródła te przedstawiają niekorzystne rozwiązania konstrukcyjne, a nawet wprost błędne zalecenia. Zdarza się także, że niektóre opracowania zawierają sprzeczne ze sobą wersje rozwiązania tego samego problemu, co tym bardziej skłoniło mnie do napisania tego poradnika.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium