Z Ojczyzny

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 21,00 zł 21.00
  • Reprint wydania z 1925 r.: "Z  Ojczyzny". Bernard Chrzanowski
  • Wydawnictwo - Oficyna Wydawnicza "Impuls"
  • Ilość stron - 64
  • Oprawa twarda, szyta

    Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć”
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 11326

Opis

Są to szkice drukowane w latach 1923-1925 w miesięczniku „Czuj Duch“ wydawanym w Poznaniu przez tamtejsze harcerstwo.

Miały to być gawędy harcerskie; w rzeczywistości nie są jednak niemi jeszcze te obrazki: jest to raczej dopiero materiał do gawęd, dostosowany do dziesięciu praw harcerskich, dziesięciu wielkich Polaków jako patronów drużyn i dziesięciu złączonych z nimi miejsc w Ojczyźnie.

Będzie to już rzeczą drużynowych urządzających wycieczki przepracować nietylko w głowie podaną literaturę, lecz także i w sercu postać bohatera a wszystko złączyć gorącem uczuciem w jedno z przyrodą ojczystą i - poprowadzić gawędę.

Może kto powie, że patronowie niedobrani, że postacie królewskie winny być wyłączone, że Łokietek w każdym razie za daleki, że przemiłosierna Jadwiga pominięta, że gawędy nierówno ujęte i t. d. Dużo innych zarzutów byłoby słusznych. Świadom jestem braków tych szkiców. Lecz już się tak stało. Nie wiedząc, ile czasu zostaje, chciałem podzielić się z młodzieżą własnemi pielgrzymkami i myślami.

Literaturę podałem umyślnie szczupłą i to tylko tę, którą według własnego uznania uważam za najwięcej stosowną. Dobrze rozumiem, że wielu nie uzna wyboru za trafny. Może przyszłość pozwoli wady usunąć, przynajmniej te, które usunąć można.

Tekst reprintu wydania z [1925]. "Z OJCZYZNY".

Prawo harcerskie I: Harcerz jest rzetelny. 
Na słowie Harcerza polegaj jak na Zawiszy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium