Zarys dziejów Wileńskiej Chorągwi Harcerzy Czarna Trzynastka Wileńska

Dostępność: duża ilość
Cena: 25,00 zł 25.00
  • Autor - Antoni Wasilewski
  • Liczba stron - 302
  • Książka wydana jest w twardej okładce.
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 10935

Opis

Ta książka to niesamowita opowieść o harcerskiej przyjaźni. Pięknie się zaczynającej i pięknie kończącej. Co najlepsze - nie tylko dla „dziadków" harcerskich, ale i dla wszystkich młodych drużynowych! - To nie jest tylko książka historyczna!
Siła hasła Czarnej Trzynastki: "Wytrwałym - Zwycięstwo", przenika wszystkie strony tej książki.

To prawdziwa kopalnia wiedzy o metodzie harcerskiej - tej najlepszej, bo sprawdzonej, a w dodatku ładnie przekazanej i dobrze opisanej. Ile metrów miał maszt Błękitnej Jedynki i ile osób mogło nań wejść? Jak Trzynastka dotarła na Jamboree w Holandii w 1937r. gdzie Bi-Pi rozdawał Jakobstafy?
Przewodniczący ZHP na Litwie Michał Kleczkowski we wstępie napisał: "Boże, gdyby ta książka była dostępna dwadzieścia, dziesięć lat temu! Ile popełniliśmy błędów organizacyjnych, i rozwojowych, identycznych z tymi, które popełniali nasi przodkowie prawie przed stu laty! Czytałem rozdział, za rozdziałem i znajdowałem, gdzie leżą te „grabie" po których deptali kolejni przewodniczący, naczelnictwo i drużynowi odradzającego się harcerstwa polskiego na Litwie".
Odpowiedzi na wszystkie pytania trzeba szukać w książce, a Wytrwałym - Zwycięstwo.

Staraniem ZHP na Litwie i ZHR ukazuje się pierwsze „legalne" wydanie tej pięknej książki, rozszerzonej w stosunku do I wydania w Niezależnym Wydawnictwie Harcerskim w 1983 roku o materiał nt. Czarnej Trzynastki, oraz suplementy dotyczące powojennych losów Trzynastaków spisanych przez hm. Małgorzatę Wojtkiewicz, a także początków harcerstwa na Litwie autorstwa hm. Grzegorza Nowika.

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium