Zarys dziejów harcerstwa dla zdobywających stopnie harcerskie

Dostępność: duża ilość
Cena: 20,00 zł 20.00

  • Autor - Grzegorz Skruwa
  • Liczba stron 96
  • Książka wydana w miękkiej okładce w formacie B5
  • 24 tom z serii "Biblioteczka Kręgu Płaskiego Węzła"

ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 10924

Opis

Różnych ujęć dziejów harcerstwa jest w necie bez liku. Za to brakuje zarysu tych dziejów, który może posłużyć do przygotowania zbiórki w zastępach harcerskich, szczególnie od poziomu stopnia ćwika do....stopnia Harcerza Rzeczypospolitej. Jest nadal bardzo dużo mylnie przekazywanych zdarzeń, niewłaściwego nazewnictwa, czy też po prostu przeinaczeń. Lata całe pokutowało w necie stwierdzenie, że na zlocie w Birmingham nasza reprezentacja występowała pod flagą biało-czerwoną. Z dużym uporem mylono "Czerwone harcerstwo TUR" z OH ZMP. Ogólnopolska Narada działaczy harcerskich z 1956 r. do dziś nazywana jest Zjazdem Łódzkim i nawet jest wliczona w obowiązującą numerację zjazdów ZHP.

W wydawanym właśnie w ramach Biblioteki Kręgu Płaskiego Węzła "Zarysie dziejów harcerstwa dla zdobywających stopnie harcerskie" druha dr. phm. Grzegorza Skrukwy znajdziecie wyjaśnienia tych i wielu innych niezwykle ciekawych fragmentów naszej historii. Również liczne biogramy, różne źródła skautingu, w tym puszczaństwo. 
Są też tajemnice II konspiracji harcerskiej, karny obóz w Jaworznie dla harcerzy wyklętych i zupełnie nieznane fakty z harcerskiej konspiracji - np. Hasło, czyli oficjalnie przygotowywana sieć ponad stu harcerskich radiostacji pracujących z obozów, która w istocie
miała posłużyć w razie podobnej sytuacji jaka była w Czechosłowacji w 1968 r., gdzie taka sieć działała w czasie inwazji wojsk paktu warszawskiego. I ponad 100 mało znanych ilustracji!

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium